TELEFONY
CAŁODOBOWE

Facebook

Usługi kremacyjne w Katowicach

Zapewniamy możliwość wyboru usług kremacyjnych w Katowicach, każdorazowo przeprowadzonych z poszanowaniem ciała zmarłego. Zgodnie z przyzwoleniem Kościoła Rzymskokatolickiego organizujemy ceremonię pogrzebową w tradycyjny sposób, ważny dla zebranych wierzących. Posiadamy wszelkie uprawnienia do prawidłowego przeprowadzenia procesów przygotowawczych do ostatniej drogi zmarłego.

Jak przebiega kremacja zwłok?

Kremacja jest coraz częściej wybierają formą pochówku. Została dopuszczona przez Kościół katolicki jako zgodna z religią w 163 roku. Proces spopielania zwłok jest w pełni zautomatyzowany. Trumna z ciałem zmarłego wprowadzana jest do pieca kremacyjnego, w którym panuje temperatura ok 800-1000 stopni Celsjusza. Spopielenie zwłok trwa około godziny. Następnie prochy zmarłego składane są do urny i przekazywane rodzinie wraz z zaświadczeniem o kremacji.

Kremacje są tańsze od pogrzebów tradycyjnych, nie bez znaczenia są też kwestie ekologiczne, a także coraz mniejsza liczba miejsc na cmentarzach w Katowicach. Kremacja zwłok to także dobry wybór w sytuacji, w której zmarły odszedł w miejscu znacząco oddalonym od domu. Z pomocą międzynarodowego transportu zwłok sprowadza się ciało, które następnie bardzo często – z woli najbliższych – poddaje cię procesowi kremacji, a następnie chowa w tradycyjny sposób, najczęściej w rodzinnych grobowcach. Urna z prochami może być ustawiona także na tzw. polu urnowym lub w kolumbarium, czyli ścianie pamięci znajdującej się na większości cmentarzy.

Decyzja o wyborze preferowanego sposobu pochówku i przekazanie jej rodzinie jeszcze za życia pomoże rodzinie podjąć decyzję, kiedy nadejdzie smutny czas pogrzebu.

Usługi kremacyjne w jednym miejscu

Chcąc ułatwić Państwu te trudne chwile, zdecydowaliśmy się na oferowanie pełnych usług kremacyjnych zmarłych w jednym miejscu – dlatego poza oczywistym przygotowaniem do ceremonii pogrzebowej, otwarciem własnej kaplicy, czy rozbudową chłodni – zajmujemy się także sprzedażą szerokiej oferty urn i trumien wykonanych z trwałych i eleganckich materiałów. Ponadto posiadamy specjalne trumny do kremacji stworzone z prasowanej tektury, drewna lub wikliny.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.