TELEFONY
CAŁODOBOWE

Nasze usługi

Usługi pogrzebowe

Nasz zakład usług pogrzebowych na przestrzeni wielu lat działalności znacznie rozwinął swoją ofertę, zapewniając dopełnienie wszystkich formalności, przed którymi staje rodzina zmarłego. Doskonale wiemy, jak trudno jest skupić się na wszystkich aspektach związanych ze śmiercią bliskiej osoby. Dotyczy to zwłaszcza procedur formalnych, które należy przeprowadzić we współpracy z instytucjami państwowymi, takimi jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Urząd Stanu Cywilnego. Jeśli dodać do tego organizację samej ceremonii czy przewóz osób, to okazuje się, że czas przeznaczony na żałobę spędzamy w zawirowaniach formalno-prawnych.

Nie musi tak być – nasz zakład pogrzebowy w Katowicach dołoży wszelkich starań, aby jak najmniej trudnych kwestii natury formalnej zaprzątało Państwa w tych trudnych chwilach. Pełen zakres usług świadczonych przez nasz zakład pogrzebowy obejmuje:

 • sprzedaż trumien, urn, tabliczek nagrobnych i krzyży,
 • całodobowy odbiór zmarłych z domów oraz szpitali,
 • pochówek tradycyjny i kremacje,
 • załatwianie formalności w USC (akty zgonu),
 • załatwianie formalności w ZUS (rozliczenie bezgotówkowe),
 • międzynarodowy przewóz zmarłych,
 • wieńce, palmy,
 • przechowywanie ciał zmarłych we własnych chłodniach,
 • ceremonie pogrzebowe organizowane we własnej kaplicy,
 • transport żałobników na miejsce pogrzebu – autokary, minibusy,
 • oprawa muzyczna ceremonii pogrzebowych: trąbka, orkiestra, skrzypce – na życzenie.

Kremacje - Katowice

Kremacje sukcesywnie zyskują na popularności. Odpowiada za to kilka zmiennych tj. coraz mniejsza ilość miejsc na cmentarzach, niższa cena pochówku oraz wyraźne przyzwolenie Kościoła Rzymskokatolickiego na taką formę grzebania zmarłych. Kremacja zwłok sprawdza się także w sytuacji, kiedy osoba zmarła z dala od domu. Nie brakuje również rodzin, które wybierają kremację z wygody. Urnę z prochami zmarłego można w ten sposób umieścić w rodzinnym grobowcu dzięki, czemu znacznie łatwiej jest dbać o pamięć o wszystkich bliskich, którzy odeszli.

Zakład pogrzebowy Resurrexit obsługuje kremacje zarówno zmarłych z Katowic, jak i innych miast położonych na śląsku. Oferujemy także szeroki wybór urn wykonanych z różnorodnych materiałów. Dzięki temu bliscy mogą wybrać taki model, który najlepiej spełnia ich oczekiwania w zakresie preferowanej estetyki. Dysponujemy także trumnami przeznaczonymi do kremacji wykonanymi z prasowanej tektury, drewna lub wikliny, które są pozbawione elementów dekoracyjnych. Ciało zmarłego podczas kremacji może być ubrane lub jedynie osłonięte całunem – wszystko zależy od decyzji rodziny.

Międzynarodowy transport zwłok

Współczesne rodziny są rozproszone po całym świecie i nierzadko zdarza się, że bliski umiera z dala od swojej ojczyzny lub domu. Jeśli bliscy zmarłego decydują się na sprowadzenie ciała, konieczny jest przewóz zwłok z zagranicy. Oczywiście nie można tego wykonać we własnym zakresie. Międzynarodowy transport zwłok realizują specjalizujące się w nim przedsiębiorstwa pogrzebowe – należymy do tego grona. Przewóz zwłok wymaga sporządzenia odpowiedniej dokumentacji, uzyskania wielu niezbędnych pozwoleń, zastosowania specjalistycznej urny lub trumny z wkładem metalowym oraz odpowiedniego środka transportu a niejednokrotnie także pomocy prawnej w realizacji tego przedsięwzięcia. Decydując się na współpracę z naszym zakładem pogrzebowym, rodziny zmarłych mogą w spokoju przeżywać żałobę i czekać na transport zwłok ich bliskich, ponieważ to my bierzemy na siebie wszystkie formalności.

podpisywanie formularza

Copyright © 2021 • Zakład Pogrzebowy Resurrexit. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności

^
Realizacja: Bazinga