TELEFONY
CAŁODOBOWE

Facebook

Usługi pogrzebowe

Usługi pogrzebowe w Katowicach

Nasz dom pogrzebowy Rerurrexit oferuje kompleksowe usługi pogrzebowe na terenie całego województwa śląskiego i okolicznych miejscowości. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, z czym wiąże się chowanie bliskich osób, dlatego zapewniamy pełną pomoc w dopełnianiu formalności z Urzędem Stanu Cywilnego i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W razie wystąpienia takiej potrzeby – oferujemy Państwu również wsparcie prawne, które może się przydać m.in.: w trakcie korzystania z międzynarodowego transportu zwłok lub w przypadku napotkania się z dyskryminacją osób zmarłych ze względu na ich wiarę, czy przekonania.

Zakres usług pogrzebowych

Nasz zakład oferuje szeroki zakres usług pogrzebowych, w tym:

  • całodobowy odbiór zmarłych z: mieszkań, domów opieki, hospicjów, szpitali;
  • załatwianie formalności związanych z aktem zgonu w USC i rozliczeniem bezgotówkowym w ZUS-ie;
  • transport żałobników na ceremonię pogrzebową;
  • międzynarodowy transport zmarłych wraz z odpowiednią dokumentacją;
  • organizację tradycyjnego pochówku;
  • przygotowywanie pochówku kremacyjnego;
  • przechowywanie zmarłych we własnych chłodniach;
  • aranżowanie ceremonii pogrzebowych i ostatnich pożegnań we własnej kaplicy.

Ponadto posiadamy w sprzedaży szeroki wybór urn i trumien, także tych dostosowanych do kremacji zwłok oraz akcesoria funeralne. Jeśli są Państwo zainteresowani, to posiadamy także dostęp do wiązanek i palm cmentarnych tworzonych ze sztucznych lub żywych kwiatów.

Współpracujemy z zespołem zajmującym się oprawą muzyczną ceremonii pogrzebowej – do dyspozycji trąbka, skrzypce lub cała orkiestra.

Tanatopraksja - balsamowanie

W naszej ofercie możemy również  zaproponować zabieg polegający na zabezpieczeniu ciała zmarłego przed oznakami spowodowanymi śmiercią by ciało zmarłego wyglądało naturalnie bez widocznych procesów pośmiertnych. Zabieg polega na eliminacji bakterii odpowiedzialnych za procesy rozkładu ciała zmarłego. Całościowo usługa może objąć również  tzw. rekonstrukcję pośmiertną, którą można zastosować min. do ukrycia zmian spowodowanych sekcją zwłok, wypadkiem czy innym nieszczęśliwym zdarzeniem.
Balsamowanie, jak i rekonstrukcję przeprowadza wyłącznie certyfikowany, doświadczony specjalista.

 

 

 

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji przez 24h na dobę, także w niedziele i święta.

podpisywanie formularza