TELEFONY
CAŁODOBOWE

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zakładu pogrzebowego?

kobieta w zakładzie pogrzebowym

Organizacja uroczystości pogrzebowych to zadanie, którego każdy pragnie jak najdłużej uniknąć. Niestety, wcześniej lub później, musimy zmierzyć się z trudnym doświadczeniem organizacji pogrzebu bliskich nam osób. Wyjaśniamy, na co trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru zakładu pogrzebowego, aby uniknąć dodatkowego stresu.

Usługi pogrzebowe kiedyś i dziś…

Śmierć bliskich może zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Niegdyś żałobnicy musieli sami mierzyć się z załatwianiem niezbędnych formalności pogrzebowych, co utrudniało przeżywanie żałoby, która w pierwszych dniach po odejściu bliskich może znacząco utrudniać normalne funkcjonowanie. Obecnie zakłady pogrzebowe oferują kompleksowe usługi pogrzebowe, zdejmując z barków pogrążonych w żałobie osób uciążliwe obowiązki związane m.in. z załatwianiem formalności w celu uzyskania aktu zgonu i zasiłku pogrzebowego. To ogromne ułatwienie dla pogrążonych w żałobie osób, z którego warto korzystać w celu uniknięcia niepotrzebnego w tak trudnym czasie stresu.

Kryteria wyboru zakładu pogrzebowego

Zakład pogrzebowy, któremu powierzymy organizację pochówku bliskiej osoby, powinien oferować kompleksowe usługi oraz dodatkowe udogodnienia. Tylko wówczas będziemy mogli przejść przez etap organizacji uroczystości pogrzebowych w sposób, który nie przysporzy nam dodatkowych zmartwień. Zanim wybierzemy zakład pogrzebowy, powinniśmy sprawdzić, czy m.in.:

  • zapewnia on niezbędne wsparcie podczas załatwiania formalności pogrzebowych,
  • organizuje pogrzeby bezgotówkowe, których koszt możemy dopasować do kwoty otrzymanej z zasiłku pogrzebowego,
  • organizuje pochówki tradycyjne i kremacje,
  • dysponuje własną chłodnią w celu przechowywania zwłok,
  • zapewnia kompleksową oprawę uroczystości (wieńce, oprawa muzyczna),
  • organizuje uroczystości pogrzebowe we własnej kaplicy,
  • oferuje usługi transportowe żałobników oraz krajowy i międzynarodowy transport zwłok,
  • umożliwia zakup trumny, urny, tabliczek i krzyża nagrobnego.

Świadczymy kompleksowe usługi pogrzebowe, wspierając Państwa w bardzo trudnym momencie życiowym. Dbamy o to, aby ostatnie pożegnanie Państwa bliskich przebiegło w podniosłej i jak najmniej stresującej atmosferze, zajmując się wszystkimi formalnościami związanymi z pogrzebem. Pomagamy uzyskać niezbędne dokumenty, organizujemy pogrzeby bezgotówkowe, zajmujemy się transportem zwłok w kraju i z zagranicy, a także oferujemy możliwość zakupu trumny lub urny. Nasze usługi pogrzebowe uwzględniają także właściwą oprawę uroczystości pogrzebowych.

Zobacz także

kobieta pociesza starszego mężczyznę

Śmierć to bolesne dla bliskich zmarłego doświadczenie. Wiąże się jednak także z koniecznością załatwienia wielu formalności, zwłaszcza wtedy, gdy do zgonu doszło za granicą. Co należy w takiej sytuacji zrobić? Serdecznie zachęcamy do lektury. Uzyskanie aktu zgonu od miejscowego lekarza Kluczem do organizacji pogrzebu oraz dopięcia formalności w Polsce jest wejście w posiadanie aktu zgonu. […]

nagrobek

Śmierć bliskiej osoby niesie ze sobą ból, cierpienie i pustkę po stracie ukochanego. Pomimo traumy, należy pochować z godnością zmarłego i w tym celu wybrać zakład pogrzebowy, który pomoże na każdym etapie pochówku. Jest wiele firm, ale ważne, by trafić do tej odpowiedniej. Jak postępować po zgonie bliskiego? Śmierć zawsze przychodzi niespodziewanie, więc nikt nie […]

Copyright © 2021 • Zakład Pogrzebowy Resurrexit. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności

^
Realizacja: Bazinga