TELEFONY
CAŁODOBOWE

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zakładu pogrzebowego?

kobieta w zakładzie pogrzebowym

Organizacja uroczystości pogrzebowych to zadanie, którego każdy pragnie jak najdłużej uniknąć. Niestety, wcześniej lub później, musimy zmierzyć się z trudnym doświadczeniem organizacji pogrzebu bliskich nam osób. Wyjaśniamy, na co trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru zakładu pogrzebowego, aby uniknąć dodatkowego stresu.

Usługi pogrzebowe kiedyś i dziś…

Śmierć bliskich może zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Niegdyś żałobnicy musieli sami mierzyć się z załatwianiem niezbędnych formalności pogrzebowych, co utrudniało przeżywanie żałoby, która w pierwszych dniach po odejściu bliskich może znacząco utrudniać normalne funkcjonowanie. Obecnie zakłady pogrzebowe oferują kompleksowe usługi pogrzebowe, zdejmując z barków pogrążonych w żałobie osób uciążliwe obowiązki związane m.in. z załatwianiem formalności w celu uzyskania aktu zgonu i zasiłku pogrzebowego. To ogromne ułatwienie dla pogrążonych w żałobie osób, z którego warto korzystać w celu uniknięcia niepotrzebnego w tak trudnym czasie stresu.

Kryteria wyboru zakładu pogrzebowego

Zakład pogrzebowy, któremu powierzymy organizację pochówku bliskiej osoby, powinien oferować kompleksowe usługi oraz dodatkowe udogodnienia. Tylko wówczas będziemy mogli przejść przez etap organizacji uroczystości pogrzebowych w sposób, który nie przysporzy nam dodatkowych zmartwień. Zanim wybierzemy zakład pogrzebowy, powinniśmy sprawdzić, czy m.in.:

  • zapewnia on niezbędne wsparcie podczas załatwiania formalności pogrzebowych,
  • organizuje pogrzeby bezgotówkowe, których koszt możemy dopasować do kwoty otrzymanej z zasiłku pogrzebowego,
  • organizuje pochówki tradycyjne i kremacje,
  • dysponuje własną chłodnią w celu przechowywania zwłok,
  • zapewnia kompleksową oprawę uroczystości (wieńce, oprawa muzyczna),
  • organizuje uroczystości pogrzebowe we własnej kaplicy,
  • oferuje usługi transportowe żałobników oraz krajowy i międzynarodowy transport zwłok,
  • umożliwia zakup trumny, urny, tabliczek i krzyża nagrobnego.

Świadczymy kompleksowe usługi pogrzebowe, wspierając Państwa w bardzo trudnym momencie życiowym. Dbamy o to, aby ostatnie pożegnanie Państwa bliskich przebiegło w podniosłej i jak najmniej stresującej atmosferze, zajmując się wszystkimi formalnościami związanymi z pogrzebem. Pomagamy uzyskać niezbędne dokumenty, organizujemy pogrzeby bezgotówkowe, zajmujemy się transportem zwłok w kraju i z zagranicy, a także oferujemy możliwość zakupu trumny lub urny. Nasze usługi pogrzebowe uwzględniają także właściwą oprawę uroczystości pogrzebowych.

Zobacz także

wiązanka kwiatów na trumnie

Ekshumacja zwłok jest procesem polegającym na wydobyciu ludzkiego ciała lub szczątków z miejsca pochówku. W większości przypadków przeprowadzana jest na wniosek rodziny, ze względu na konieczność przeniesienia ciała na inny cmentarz. Niekiedy ekshumacja może być wykonywana na wniosek sądowy lub prokuratorski.  Do przeprowadzenia ekshumacji konieczna jest zgoda państwowego granicznego inspektora sanitarnego, odpowiadającego lokalizacji planowanej ekshumacji, […]

urna

Dokonanie kremacji i umieszczenie prochów w urnie to coraz częściej wybierana forma pochówku, choć nadal nie tak popularna jak pochówek tradycyjny. Dlatego też wciąż wiele osób nie wie, co potem należy zrobić z urną. Przede wszystkim trzeba mieć na względzie zapisy prawa polskiego. Możliwych miejsc do przechowywania urny z prochami zmarłego jest kilka.

Copyright © 2021 • Zakład Pogrzebowy Resurrexit. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności

^
Realizacja: Bazinga