TELEFONY
CAŁODOBOWE

Facebook

Na co zwrócić uwagę przy organizacji stypy?

okrągły zastawiony stół w restauracji

Pierwszym krokiem w organizacji stypy jest wybór odpowiedniego miejsca. Tradycyjnie stypy odbywają się w domu zmarłego lub innym miejscu związanym z rodziną. Obecnie coraz częściej korzysta się z usług restauracji czy domów pogrzebowych, które oferują sale na tego typu uroczystości. Ważne, by miejsce było przestronne, odpowiednio przygotowane i łatwo dostępne dla gości. W przypadku stypy organizowanej w innym miejscu niż dom zmarłego warto zorganizować dla gości transport na miejsce uroczystości. Dobrym rozwiązaniem może być wynajęcie busa czy autokaru, który przywiózłby gości na stypę i odwiózłby ich do domów po zakończeniu spotkania. Kompleksowa obsługa pogrzebu obejmuje przygotowanie ceremonii pogrzebowej, a zorganizowanie stypy leży w obowiązku rodziny zmarłego.

Stypa jest spotkaniem rodziny i przyjaciół zmarłego, dlatego trzeba wcześniej ustalić listę gości. Warto pomyśleć o osobach, które miały bliski kontakt ze zmarłym oraz tych, którzy mogą chcieć uczcić jego pamięć. Organizując stypę, warto wcześniej ustalić menu, które powinno składać się z zestawu obiadowego oraz tzw. zimnej płyty. Nie powinno zabraknąć słodkiego poczęstunku i kawy.

Dekoracja i oprawa muzyczna

Ważnym elementem stypy jest nastrojowa dekoracja miejsca oraz muzyka. W przypadku dekoracji warto postawić na stonowane kolory i prostotę. Warto też pamiętać o zapewnieniu zdjęcia zmarłego oraz świec, które symbolizują wieczny odpoczynek. Muzyka powinna być delikatna, refleksyjna i niewpadająca w żałobny nastrój.

Stypa to czas, w którym rodzina i przyjaciele wspólnie żegnają bliską osobę, dlatego ważne jest, aby zapewnić sobie nawzajem wsparcie emocjonalne. Jeśli to możliwe, warto zorganizować krótką ceremonię pożegnalną, w trakcie której uczestnicy będą mogli wyrazić swoje uczucia i wspomnienia związane ze zmarłym. Po stypie trzeba podziękować gościom za obecność oraz wsparcie w trudnym dla rodziny czasie. Podziękowania można przekazać osobiście, telefonicznie lub poprzez kartki podziękowań.

Zobacz także

grób kota

Cmentarze dla zwierząt to miejsca, w których właściciele mogą godnie pochować swoje zmarłe zwierzęta domowe. W Polsce coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, aby uczcić pamięć swoich pupili i zapewnić im godne miejsce spoczynku.

urny kolorowe

Urny pogrzebowe są nieodłącznym elementem ceremonii pożegnania zmarłych, które wybierają kremację jako formę pochówku. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na tę opcję, co sprawia, że urny stały się ważnym elementem współczesnej kultury pogrzebowej. W związku z tym, na rynku dostępne są różnorodne rodzaje urn, które różnią się materiałami, z jakich są wykonane, […]

Copyright © 2021 • Zakład Pogrzebowy Resurrexit. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności

^
Realizacja: Bazinga