TELEFONY
CAŁODOBOWE

Facebook

e-Nekrolog

skrzypce na pogrzebie
Śp. Muzyka jako element oprawy pogrzebowej
-
Wiek:
Data pogrzebu:
Msza Święta:
Cmentarz:
UDOSTĘPNIJ NEKROLOG

Uroczystości pogrzebowe są niezwykle smutnymi i pełnymi zadumy wydarzeniami. Wraz z biegiem czasu nieco zmieniały się obrzędy pogrzebowe, a także ogólny wygląd tych uroczystości. Obecnie nadal przeżywa się je z należytym szacunkiem dla zmarłego, jednak coraz częściej pogrzeb zawiera nieco więcej elementów związanych ze zmarłym. Aktualnie rodziny coraz częściej stawiają na eleganckie pogrzeby, które uświetnione są odpowiednią oprawą muzyczną.

Jaka oprawa muzyczna sprawdzi się na pogrzebie?

Podczas doboru muzyki na pogrzeb bliskiej osoby rodzina powinna zastanowić się, jaka oprawa będzie najbardziej odpowiednia. Bardzo często bliscy decydują się na muzykę klasyczną pod postacią smutnych, przepełnionych żalem ballad. Niekiedy wybierane są inne gatunki muzyczne, jednak w większości przypadków wybierane utwory mówią o stracie i tęsknocie. Radosna muzyka przez większość osób uważana jest za nieodpowiednią w tym wyjątkowo smutnym dniu.

Jeżeli bliscy nie znają żadnego utworu, który byłby odpowiedni w tym dniu, powinni zasięgnąć porady zakładu pogrzebowego oferującego oprawę muzyczną podczas pogrzebów. Dzięki ich dużemu doświadczeniu oraz bogatej liście utworów z pewnością znajdą muzykę najlepiej pasującą do danej sytuacji.  Inną opcją jest zagranie utworu, o który prosił zmarły w swojej ostatniej woli lub też tego, który był ulubioną piosenką danej osoby.

Na jaki rodzaj oprawy muzycznej najlepiej się zdecydować?

Rodzina zmarłego może zdecydować się na puszczenie muzyki z płyty lub też na profesjonalną oprawę muzyczną na żywo. To, która opcja sprawdzi się lepiej, zależy od danej sytuacji, jednak w większości przypadków najbardziej przejmujące są utwory wykonywane na żywo. Na tego rodzaju uroczystościach świetną oprawę zapewnią skrzypce, trąbki lub cała orkiestra.