TELEFONY
CAŁODOBOWE

Jakie formalności muszą być dopełnione, aby na cmentarzu wzniesiono nagrobek?

nagrobek

Śmierć bliskiej osoby niesie ze sobą ból, cierpienie i pustkę po stracie ukochanego. Pomimo traumy, należy pochować z godnością zmarłego i w tym celu wybrać zakład pogrzebowy, który pomoże na każdym etapie pochówku. Jest wiele firm, ale ważne, by trafić do tej odpowiedniej.

Jak postępować po zgonie bliskiego?

Śmierć zawsze przychodzi niespodziewanie, więc nikt nie jest na nią przygotowany. Zebranie myśli przychodzi więc z trudem. Jeśli zgon nastąpił w szpitalu, łatwiej się pogodzić z tym faktem, ponieważ ukochana osoba chorowała, więc przestaje cierpieć. Kiedy jednak śmierć nastąpiła nagle, a zmarły był w młodym wieku, sytuacja jest trudniejsza do zaakceptowania. Niezależnie od wielkości dramatu, straty bliskiego, musimy zorganizować pogrzeb. Dobrze, gdy mamy przy sobie kogoś, kto nam w tym pomoże. Mając kartę zgonu, możemy udać się do wybranego zakładu, w celu załatwienia pochówku. Dom pogrzebowy Resurrexit w Katowicach oferuje pełne wsparcie, pomagając w uporządkowaniu spraw formalnych z USC oraz ZUS-em. Na miejscu wybierzemy trumnę/urnę, ubiór, klepsydry, kwiaty. Jeśli zmarły był wyznania katolickiego, udajemy się do jego parafii, w celu uzgodnienia terminu ceremonii. Wszystko uzgadniamy z firmą pogrzebową, ponieważ po uroczystości następuje przewiezienie trumny czy urny na cmentarz.

Jakie formalności muszą być dopełnione, aby na cmentarzu wzniesiono nagrobek?

Zanim zakład pogrzebowy wykopie nowy grób, czeka nas załatwienie formalności na cmentarzu. Jeśli chowamy zmarłego do już istniejącego, mamy ułatwione zadanie, bo firma dostarcza potrzebne dokumenty do zarządu cmentarza. Po ceremonii pogrzebowej następuje przewiezienie zwłok lub prochów, ale grób jest przygotowany do umieszczenia w nim trumny bądź urny. Jeśli natomiast chcemy wykupić miejsce, musimy dostarczyć do zarządu akt zgonu, urodzenia i wnieść opłatę, która różni się w zależności od cmentarza i oczywiście wielkości nagrobka.

Zobacz także

figurka aniołka

Dziecko nienarodzone zgodnie z prawem może być pochowane zgodnie z wolą rodziców. Wszystkie nienarodzone istnienia mają prawo do pochówku. Nie ma tutaj kompletnie znaczenia, jak długo trwała ciąża. Kto decyduje o sposobie pochowania nienarodzonego dziecka? Dzieci nienarodzone traktowane są przez polskie prawo jako zwłoki i mogą być pochowane. Takie prawo zagwarantowane jest także przez kodeks […]

ręka na trumnie

Ostatnie pożegnanie to czas, w którym rodzina i znajomi zmarłego mają szansę na godne pożegnanie. Dawniej tego typu spotkanie odbywało się w domu rodzinnym, a teraz w specjalnych salach. Czym jest ostatnie pożegnanie? Dla rodziny zmarłego ostatnie pożegnanie jest niezwykle trudnym emocjonalnie, ale i bardzo ważnym momentem. Jest to czas zadumy, smutku i chwilą refleksji. Ceremonia pogrzebowa […]

Copyright © 2021 • Zakład Pogrzebowy Resurrexit. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności

^
Realizacja: Bazinga