TELEFONY
CAŁODOBOWE

Facebook

Jak się ubrać na pogrzeb?

pogrzeb

Pogrzeb to bez dwóch zań uroczystość podniosła, ale przy tym smutna i żałobna. W końcu to właśnie na pogrzebie rodzina zmarłej osoby w pewien symboliczny sposób żegna się z nią i zaczyna życie już bez niej. Biorąc pod uwagę, że nie jest to łatwa sytuacja, warto na pogrzebie pamiętać także o odpowiednim ubiorze. Czy na tego typu uroczystości obowiązują jakieś konkretne zasady dotyczące ubioru?

Po pierwsze: kolorystyka

Pierwszą ważną sprawą, która dotyczy praktycznie każdego to odpowiednia kolorystyka ubrań, które wybierzemy na pogrzeb. Chyba nie trzeba nikomu przypominać, że na uroczystości tego typu nie wypada wybrać ubrań w jaskrawych, krzykliwych kolorach. Powinniśmy także unikać rzucających się w oczy wzorów czy ozdób. W końcu samej uroczystości pogrzebowej towarzyszy moment zadumy i refleksji. I chociaż żadne ubranie tego nie zmieni to jednak niewłaściwe, jaskrawe barwy mogą zaburzyć całą otoczkę pogrzebu i odciągnąć uwagę od tego, co na tej uroczystości jest najważniejsze. Właśnie dlatego najlepiej postawić na ciemną kolorystykę naszego stroju.

Po drugie: skromność i elegancja

Musimy także pamiętać, że swoją obecnością i wyglądem na pogrzebie oddajemy szacunek zmarłemu oraz rodzinie opłakującej stratę ukochanej osoby. Właśnie dlatego warto ubrać się w sposób elegancki, ale zarazem skromny. Nie jest to miejsce ani pora na zakładanie strojów ekstrawaganckich czy wręcz groteskowych. Nie powinniśmy również stawiać na ubiór zbyt wyzywający i nieskromny. Tu także zbyt duże zwracanie uwagi na siebie będzie po prostu nietaktowne i w żadnym wypadku nie będzie świadczyło o szacunku i zrozumieniu osób cierpiących z powodu tego, co się stało.

Idealnym strojem dla mężczyzn jest więc ciemny garnitur i krawat oraz biała koszula. Kobiety również mogą postawić na eleganckie spodnie albo odpowiedniej długości, klasyczną spódnicę.

Zobacz także

grób kota

Cmentarze dla zwierząt to miejsca, w których właściciele mogą godnie pochować swoje zmarłe zwierzęta domowe. W Polsce coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, aby uczcić pamięć swoich pupili i zapewnić im godne miejsce spoczynku.

urny kolorowe

Urny pogrzebowe są nieodłącznym elementem ceremonii pożegnania zmarłych, które wybierają kremację jako formę pochówku. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na tę opcję, co sprawia, że urny stały się ważnym elementem współczesnej kultury pogrzebowej. W związku z tym, na rynku dostępne są różnorodne rodzaje urn, które różnią się materiałami, z jakich są wykonane, […]

Copyright © 2021 • Zakład Pogrzebowy Resurrexit. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności

^
Realizacja: Bazinga