TELEFONY
CAŁODOBOWE

Facebook

Ile kosztuje organizacja pogrzebu?

cmentarz o zmroku

Pogrzeby są niezwykle smutnymi uroczystościami, pełnymi zadumy i wspominek o zmarłym. Przygotowanie do tego wydarzenia wiąże się z koniecznością załatwienia wielu formalności, a także opłaceniem różnych niezbędnych elementów pogrzebu. W organizacji całej uroczystości bardzo często pomaga zakład pogrzebowy. Dzięki temu rodzina oraz najbliżsi nie muszą w tym trudnym czasie zajmować się organizacją.

Z jakimi kosztami wiąże się organizacja pogrzebu?

To, ile trzeba zapłacić za zorganizowanie pogrzebu, jest tak naprawdę zależne od kilku czynników. Zakłady pogrzebowe mają obecnie bardzo szeroką ofertę, dostosowaną do potrzeb i możliwości wszystkich klientów. Cena ta może różnić się w zależności od lokalizacji, wybranych usług, a także konkretnej sytuacji. Jeżeli konieczne jest sprowadzenie ciała z innego miasta lub nawet zza granicy, to całościowy koszt pogrzebu będzie wyższy.

Cena może różnić się również w zależności od tego, czy zmarły zostanie pochowany w trumnie, czy też zostanie skremowany. Kremacja zwłok wiąże się z nieco wyższymi kosztami niż klasyczny pogrzeb. Do kosztów organizacji należy doliczyć również cenę trumny lub urny – obecnie dostępne są naprawdę różne modele, w odmiennych cenach. Na koszt pogrzebu wpływa również to, jak ma wyglądać cała ceremonia. Skromne, klasyczne ceremonie zazwyczaj są tańsze. Nieco wyższą cenę mogą mieć pogrzeby z oprawą muzyczną.

Z jaką kwotą należy się liczyć, organizując pogrzeb?

Niestety ciężko jest podać jedną konkretną kwotę, ponieważ nawet organizując dwa podobne pogrzeby, cena może się różnić w zależności od zakładu. Zazwyczaj koszt pogrzebu zamyka się w kilku tysiącach złotych, chociaż może być to także większa kwota. Osoba ponosząca koszt pogrzebu może liczyć na zasiłek pogrzebowy, wypłacany jednorazowo.

Zobacz także

grób kota

Cmentarze dla zwierząt to miejsca, w których właściciele mogą godnie pochować swoje zmarłe zwierzęta domowe. W Polsce coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, aby uczcić pamięć swoich pupili i zapewnić im godne miejsce spoczynku.

urny kolorowe

Urny pogrzebowe są nieodłącznym elementem ceremonii pożegnania zmarłych, które wybierają kremację jako formę pochówku. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na tę opcję, co sprawia, że urny stały się ważnym elementem współczesnej kultury pogrzebowej. W związku z tym, na rynku dostępne są różnorodne rodzaje urn, które różnią się materiałami, z jakich są wykonane, […]

Copyright © 2021 • Zakład Pogrzebowy Resurrexit. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności

^
Realizacja: Bazinga