TELEFONY
CAŁODOBOWE

Facebook

e-Nekrolog

cmentarz o zmroku
Śp. Ile kosztuje organizacja pogrzebu?
-
Wiek:
Data pogrzebu:
Msza Święta:
Cmentarz:
UDOSTĘPNIJ NEKROLOG

Pogrzeby są niezwykle smutnymi uroczystościami, pełnymi zadumy i wspominek o zmarłym. Przygotowanie do tego wydarzenia wiąże się z koniecznością załatwienia wielu formalności, a także opłaceniem różnych niezbędnych elementów pogrzebu. W organizacji całej uroczystości bardzo często pomaga zakład pogrzebowy. Dzięki temu rodzina oraz najbliżsi nie muszą w tym trudnym czasie zajmować się organizacją.

Z jakimi kosztami wiąże się organizacja pogrzebu?

To, ile trzeba zapłacić za zorganizowanie pogrzebu, jest tak naprawdę zależne od kilku czynników. Zakłady pogrzebowe mają obecnie bardzo szeroką ofertę, dostosowaną do potrzeb i możliwości wszystkich klientów. Cena ta może różnić się w zależności od lokalizacji, wybranych usług, a także konkretnej sytuacji. Jeżeli konieczne jest sprowadzenie ciała z innego miasta lub nawet zza granicy, to całościowy koszt pogrzebu będzie wyższy.

Cena może różnić się również w zależności od tego, czy zmarły zostanie pochowany w trumnie, czy też zostanie skremowany. Kremacja zwłok wiąże się z nieco wyższymi kosztami niż klasyczny pogrzeb. Do kosztów organizacji należy doliczyć również cenę trumny lub urny – obecnie dostępne są naprawdę różne modele, w odmiennych cenach. Na koszt pogrzebu wpływa również to, jak ma wyglądać cała ceremonia. Skromne, klasyczne ceremonie zazwyczaj są tańsze. Nieco wyższą cenę mogą mieć pogrzeby z oprawą muzyczną.

Z jaką kwotą należy się liczyć, organizując pogrzeb?

Niestety ciężko jest podać jedną konkretną kwotę, ponieważ nawet organizując dwa podobne pogrzeby, cena może się różnić w zależności od zakładu. Zazwyczaj koszt pogrzebu zamyka się w kilku tysiącach złotych, chociaż może być to także większa kwota. Osoba ponosząca koszt pogrzebu może liczyć na zasiłek pogrzebowy, wypłacany jednorazowo.