TELEFONY
CAŁODOBOWE

Co powinien zawierać nekrolog?

znicz

W momencie gdy dotyka nas tragedia i tracimy bliską sercu osobę, nie myśli się o wielu sprawach. Czas wydaje się, że zatrzymał w miejscu. Tymczasem jest cała gama czynności do wykonania związana z organizacją pochówku, czy też wystawienia powiadomienia o śmierci. W zakładach pogrzebowych można liczyć na pomoc w tych ciężkich chwilach i zdjęcie z odpowiedzialności za organizację pochówku gdy serce rozrywa ból, cierpienie. Dziś podpowiemy, jak powinien wyglądać nekrolog i czemu służy ta forma gatunku prasowego?

Czym jest nekrolog?

Nekrolog jest sposobem powiadomienia o śmierci danej osoby, którą publikuje się w prasie bądź w mediach internetowych do wiadomości publicznej. W odróżnieniu od klepsydry nie jest on rozwieszany po okolicy i nie informuje o dacie i miejscu planowanego pochówku. W przypadku nekrologu jest to opcja dodatkowa. O tym, jakie informacje powinny się znajdować, co wypada, a czego nie napisać w nekrologu czy klepsydrze najlepiej wiedzą osoby na co dzień zajmujące się organizacją pogrzebów różnych wyznań. Mówi się, że znamy etykietę pogrzebową od podszewki i to jest prawda.

Jak prawidłowo napisać nekrolog?

Istnieje kilka rodzajów nekrologów jak: informacyjny, rocznicowy, będący formą podziękowania oraz nekrolog kondolencyjny, wspomnieniowy. W zależności od celu, jaki ma spełniać poszczególne elementy, które będzie zwierał, będą różnić się od siebie.  Zwykle stałymi elementami, jakie powinien zawierać ten gatunek prasowy, jest: imię i nazwisko zmarłego, data śmierci, data i miejsce pogrzebu,  informacja o nadawcy komunikatu. Dodatkowo często umieszcza się na nim: cytat żałobny (najczęściej umieszczany na samym początku nekrologu), kilka słów o zmarłym (np. jakim był człowiekiem lub w jaki sposób umarł), wiek zmarłego, czy też informację o konsolacji. W części dodatkowej niekiedy dodatkowo umieszcza się opis dokonań  zmarłego, jego tytułów, odznaczeń, pełnionej funkcji czy też zajmowanego stanowiska, czy też wyrazy współczucia dla pozostających w żałobie bliskich.

Zobacz także

nagrobek

Śmierć bliskiej osoby niesie ze sobą ból, cierpienie i pustkę po stracie ukochanego. Pomimo traumy, należy pochować z godnością zmarłego i w tym celu wybrać zakład pogrzebowy, który pomoże na każdym etapie pochówku. Jest wiele firm, ale ważne, by trafić do tej odpowiedniej. Jak postępować po zgonie bliskiego? Śmierć zawsze przychodzi niespodziewanie, więc nikt nie […]

znicz

W momencie gdy dotyka nas tragedia i tracimy bliską sercu osobę, nie myśli się o wielu sprawach. Czas wydaje się, że zatrzymał w miejscu. Tymczasem jest cała gama czynności do wykonania związana z organizacją pochówku, czy też wystawienia powiadomienia o śmierci. W zakładach pogrzebowych można liczyć na pomoc w tych ciężkich chwilach i zdjęcie z […]

Copyright © 2021 • Zakład Pogrzebowy Resurrexit. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności

^
Realizacja: Bazinga