Telefony całodobowe:
 +48 604 539 606  +48 32 259 91 20
ul. Warszawska 58
Katowice
ul. Sienkiewicza 45
Katowice
ul. Mieszka I nr 6
Katowice - Tysiąclecie

Wybór kwiatów na pogrzeb. Na co się zdecydować?

Pożegnanie bliskiej osoby jest niezwykle trudnym przeżyciem. Wiąże się ono z wieloma przykrymi emocjami. Wybierając się na pogrzeb, powinniśmy zabrać ze sobą kwiaty, które ofiarujemy zmarłej osobie. Warto jednak pamiętać, że należy je odpowiednio dobrać. Niezwykle ważne jest to, jakie relacje łączyły nas ze zmarłą osobą. Na tej podstawie możemy zdecydować się na przykład na konkretną wielkość wiązanki lub na skromniejszy bukiet czy nawet na pojedynczy kwiat. O czym należy pamiętać, wybierając kwiaty na pogrzeb?

Wieniec czy bukiet? 

Firmy, które zajmują się pochówkiem, zwykle w ramach usług pogrzebowych oferują również wieńce czy bukiety. W naszym domu pogrzebowym doradzimy, jakie kwiaty najlepiej wybrać i przygotujemy odpowiednią kompozycję. Warto jednak wiedzieć, że wieniec jest najbardziej okazałą formą kompozycji kwiatowej i zwykle wplatana jest w niego szeroka wstążka, na której umieszczane są słowa pożegnania. Na taką formę kwiatów zwykle decyduje się bliska rodzina zmarłego albo grupa jego przyjaciół czy znajomych z pracy. Wiązanki są natomiast nieco skromniejsze i składają się z kilku albo kilkunastu kwiatów. Na taką formę kwiatów wręczaną zwykle decyduje się dalsza rodzina zmarłego czy jego znajomi, którzy zdecydowali się na uczestnictwo w ceremonii pogrzebowej. Jeśli nie mieliśmy zbyt zażyłych relacji ze zmarłym, ale chcemy go pożegnać, rozsądnym rozwiązaniem będzie zakup skromnego bukietu, a nawet pojedynczego kwiatu. Jest to drobny gest, który warto wykonać w kierunku zmarłego czy jego bliskich.

Jakie kwiaty przynieść na pogrzeb? 

Oprócz doboru odpowiedniej formy wieńca czy bukietu istotne jest również to, jakie kwiaty się w nim znajdą. Ze względu na szacunek do zmarłego na pogrzeb warto przynieść żywe kwiaty. Osoby, które udają się na ceremonię pogrzebową, często decydują się na zakup chryzantem lub hortensji. Symbolizują one smutek i pożegnanie, więc są odpowiednimi kwiatami na tę okazję. Osoby, które przeżywają głęboki smutek związany ze śmiercią bliskiej osoby, często decydują się na przyniesienie róży na pogrzeb. Odpowiednie będą również bukiety wykonane z lilii i kalli, ponieważ symbolizują one współczucie i niewinność. Goździki są również chętnie wykorzystywane przy tworzeniu aranżacji kwiatowych, ponieważ są trwałe i dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu można nimi wzbogacić wiele kompozycji kwiatowych. Jeśli ze zmarłą osobą łączyła nas bliska relacja, możemy zdecydować się również na zabranie ze sobą na pogrzeb jej ulubionych kwiatów.

Wróć do bloga